Úvodní stránka Výrobci Gates Klínové řemeny pryž Hi-Power®

Hi-Power®

Díky své konstrukci je řemen vhodný pro pohony s hnacími kladkami malých průměrů a pro aplikace napínacích kladek z vnější strany. Firmou GATES byl testován při extrémních podmínkách a při poměrně velkém zaujímaném prostoru odpovídá požadavkům aplikací i pro přenos velkých výkonů.Konstrukce Hi-Power®

- Klasický profil s přesně broušenými boky.
- Nová konstrukce vnitřního odlehčovacího ozubení zajišťuje minimální ohybové napětí a jeho rovnoměrné rozložení. To pomáhá minimalizovat ohřev a hluk. Tvar ozubení umožňuje používat malé průměry řemenic. Profil řemenu a vnitřní ozubení jsou vzájemně optimalizovány pro zajištění stability pohonu.
- Přesně broušené boky zajišťují dokonalý kontakt s boky drážek řemenice a tím rovnoměrné rozdělení tahu, které je boky přenášeno.
- Vinutá polyesterová vlákna tažné vrstvy “flex-bonded” vytváří vulkanizováním kompaktní celek s řemenem. Jsou schopna přenést vysoký tah a zvyšují odolnost proti ohybové síle a rázům.
- Vrstva vysoce kvalitní směsi pryže umístěná v části mezi polyesterovými vlákny a ozubením zajišťuje odolnost řemenu proti žáru, ozónu, potřísnění olejem, slunečnímu záření a vlivům okolí. Zvyšuje také odolnost řemenu při ohýbání na obě strany, a tím používání napínacích kladek z vnější strany.
- Odolnost proti vzplanutí zabrání hoření řemenu i když je vystaven extrémnímu prokluzování.
- Elektrostatická vodivost dle ISO 1813 zajišťuje použití v prostředí s nebezpečím výbuchu.
Základní rozměry a označení řemenu Hi-Power®profil Z A B C D
šířka [mm] 10 13 17 22 32
výška [mm] 6 8 11 14 19

Výhody řemenu Hi-Power®

- Vynikající poměr cena / výkon.
- Vysoká spolehlivost a účinnost.
- Vysoká životnost minimalizuje náklady na údržbu.
- Všechny řemeny stejného typu vykazují shodnou délku a není potřebné vytváření výrobních sad.
Aplikace řemenu Hi-Power®

Velký rozsah délek obsáhne aplikace od průmyslových pump, přes kompresory až k obráběcím strojům.

Řemen s obaleným povrchem snáší dobře občasné prokluzování.
Soubory ke stažení


(01.09.10)

tt_2010-18-bublina.pdf (323kB)

Bublina (gates) Velké řemenové pohony
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Gates


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(04.09.09)

tt_2009-18-bublina.pdf (254kB)

Bublina (gates) Řemen Quad-Power III, MSV2009
Vydavatel: Technický týdeník

DALŠÍ SOUBORY

Související novinky

Řemen Quad-Power® 4 (06.02.17)

Řemen Quad-Power® 4

Plně bezúdržbový klínový řemen Quad-Power® 4 eliminuje odstávky za účelem nového napnutí. Umožňuje kompaktní konstrukci pohonu s úsporou hmotnosti i ceny pohonu. Materiál řemenů Quad-Power® 4 odolává teplotám od -50 do + 130°C.… více


Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… více


Nový software Gates Design Flex® Pro™ (08.01.08)

Nový Design Flex® Pro™

Výrobce GATES vydal novou verzi Design Flex softwaru pro návrh řemenových pohonů. Nová verze programu je přístupná také ve variantě webové aplikace Design Flex® Pro™ WEB, kterou není třeba instalovat na PC jako standardní verzi Design…… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz