Úvodní stránka Výrobci Gates Synchronizační řemeny pryž

Synchronizační řemeny pryž

Pryžové synchronizační řemeny s několika typy ozubení. Historicky nejstarší je lichoběžníkové ozubení s rozměry v palcích, velmi rozšířené je oblé ozubení HTD a nejdokonalejší je oblé ozubení modernizovaného tvaru GT. Řemeny s modernizovaným ozubením se vyrábějí z pevnějších a odolnějších materiál. Převody s jejich použitím jsou podstatně menší a lehčí, řemenice užší. Pryžové řemeny obsahují tažnou vrstvu z lanek ze skleněných vláken. Od standardních pryžových řemenů jsou odvozeny řemeny pro zvláštní aplikace a prostředí.

Řady

PowerGrip®

PowerGrip®

Řemeny PowerGrip® se vyrábějí v v palcových roztečích v profilech:
XL, L, H, XH a XXH podle ISO 5269. Přenesou nízký výkon, ale jsou vysoce ohebné. Užívají se z dědičných důvodů.


PowerGrip® GT

PowerGrip® GT3

Nejvýkonnější vyráběný pryžový řemen. Řemeny s roztečemi 3 a 5 mm mají vysokou přesnost při řízení polohy. Rozteč 2 mm je určena pro přístroje. Řemen typu PowerGrip GT3 s kevlarovou tažnou vrstvou je upraven pro dopravní válečkové tratě.


PowerGrip® MXL

PowerGrip® MXL

Profil řemenu Mini-Pitch s palcovou roztečí přibližně 2 mm má označení MXL. Používá se v přístrojích.


PowerGrip® HTD®

PowerGrip® HTD®

Řemeny s profilem 3M a 5M jsou určeny pro vysoké rychlosti do 20 000 ot/min. a 80 m/s s přenosem výkonu do 10 kW. Řemeny s profilem 8M,14M a 20M jsou určeny pro vysoké výkony do 1 000 kW.


PowerPainT™

PowerPainT™

Použije se ve válečkových dopravních pásech v lakovnách automobilek a lakovnách výrobců spotřebního zboží, kde musí být záruka, že nedojde ke znečištění lakovaných výrobků.


TransMotion™

TransMotion™

Řemen typu PowerGrip GT3 s kevlarovou tažnou vrstvou je upraven pro dopravní válečkové tratě.


Long Length

Long Length

Řemeny v rolích 30 m nebo nařezané na požadovanou délku. Slouží pro přímočaré pohyby.


Twin Power®

Twin Power®

Twin Power® je vyráběn s ozubením typu PowerGrip a PowerGrip HTD. Řemeny s oboustranným ozubením pro serpentinové převody.


Soubory ke stažení


(01.09.10)

tt_2010-18-bublina.pdf (323kB)

Bublina (gates) Velké řemenové pohony
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Gates


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(04.09.09)

tt_2009-17.pdf (466kB)

Špičkové technologie do automatizace a robotizace.
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA

DALŠÍ SOUBORY

Související novinky

Řemen Quad-Power® 4 (06.02.17)

Řemen Quad-Power® 4

Plně bezúdržbový klínový řemen Quad-Power® 4 eliminuje odstávky za účelem nového napnutí. Umožňuje kompaktní konstrukci pohonu s úsporou hmotnosti i ceny pohonu. Materiál řemenů Quad-Power® 4 odolává teplotám od -50 do + 130°C.… více


Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… více


Nový software Gates Design Flex® Pro™ (08.01.08)

Nový Design Flex® Pro™

Výrobce GATES vydal novou verzi Design Flex softwaru pro návrh řemenových pohonů. Nová verze programu je přístupná také ve variantě webové aplikace Design Flex® Pro™ WEB, kterou není třeba instalovat na PC jako standardní verzi Design…… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz