Úvodní stránka Sortiment

Sortiment

V Česku a na Slovensku nabízíme moderní strojírenské a elektrotechnické komponenty zahraničních výrobců pro výrobní stroje, automatizaci sériové výroby i jednoúčelové stroje.

Elektrické pohony
Vlastnosti stejnosměrných pohonů s malým výkonem umožňují zjednodušit nebo zkvalitnit pohon oproti pohonům indukčními nebo krokovými motory. Důvodem pro použití stejnosměrného motoru je velký rozsah rychlosti, stejný přípustný moment při všech rychlostech, vysoký záběrový moment a krátkodobá přetížitelnost. Důsledkem je spolehlivé překonání proměnných mechanických odporů.

Vačkové mechanismy
Různé druhy vaček v převodovkách převádějí rovnoměrné otáčení asynchronního motoru na velmi přesný přerušovaný pohyb. Lze si vybrat otáčivý nebo přímočarý přerušovaný pohyb, typ vačkové převodovky s potřebným počtem stanic a požadovanou nosností.

Řemenové převody
Navrhneme a dodáme optimální řemen, řemenice a upínací pouzdra pro Vaši aplikaci. K dispozici jsou klínové a ozubené řemeny z pryže a polyuretanu v širokém rozsahu délek a výkonů.. Pro zákazníky je ke stažení výpočetní software.

Dopravní pásy
Polyuretanové dopravní pásy s ozubením na vnitřním povrchu nebo při jeho okrajích jsou vodicími válečky dobře vedeny i při nesouměrném zatížení. Umožňují přesnou synchronizaci pohybu. Dodávají se s šířkou do 450 mm. í900 mm v mnohametrových délkách.

Spojky
Pružné spojky slouží ke spojení ne zcela souosých hřídelů. Konstrukce s vlnovcem, svazkem membrán, s polyuretanovou hvězdou nebo s vrstvenou pryžovou manžetou mají různé torzní tuhosti a tlumení rázů. Pojistné spojky vypnou při přetížení.

Přímá vedení
Dodáváme zejména vedení kuličkovými pouzdry na přesných tyčích, doplněných podporami. Komponenty splní i požadavky na mnohametrová přesná vedení.

Laserový interferometr
Dvoufrekvenční interferometr pracuje se snímáním střídavého signálu, které je mnohem přesnější než snímání stejnosměrného signálem v obvyklých jednofrekvenčních interferometrech.

Měření přímosti laserem
Měřící přístroje, které jsou určené pro měření geometrických tolerancí lineárních vedení obráběcích strojů. Lze jej ale i využít pro dlouhodobé sledování deformací, odchylek a pohybů objektů.

Měření drsnosti povrchu
Drsnoměr, vhodný i pro dílnu, je vybaven měřicí technologií, příslušenstvím a softwarem na úrovni laboratorního přístroje.

Řemenice
Řemenice pro převody klínovými a synchronizačními řemeny s profily pro řemeny Gates a GatesMectrol. Pro otáčivý i přímočarý pohyb.


Tisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz