Úvodní stránka Výrobci Gates Klínové řemeny pryž

Klínové řemeny pryž

Gates vyrábí jednotlivé řemeny se standardními šířkami, které se označují písmeny Z, A, B, G, D, v několika řadách nižší vyšší výškou průřezu a s jednoduchou i složitou vnitřní konstrukcí. V jedné šířce existuje několik řad řemenů s různými dosažitelnými výkony. Opěrná plocha řemenů s vyšším profilem drážce je větší, ale nelze použít příliš malé řemenice. Nejvýkonnější řemeny mají podélnou tažnou vrstvu doplněnou další vrstvou s příčně orientovanými vlákny, která brání příčnému prohnutí řemenu do klínové drážky vlivem tahu.

Pro rychloběžné převody se používají řemeny s nízkými profily, ve kterých při ohýbání přes řemenice vzniká menší teplo. Používají se ve tvaru podélně spojených žeber, a to pryžové Micro-V nebo polyuretanové Polyflex JB.
Klínové řemeny s upravenou konstrukcí pro zemědělské stroje se uplatňují i jako spojky s prokluzem na řemenicích.

Řady

Quad-Power® 4

Quad-Power® 4

Plně bezúdržbový klínový řemen Quad-Power® 4 eliminuje odstávky za účelem nového napnutí. Umožňuje kompaktní konstrukci pohonu s úsporou hmotnosti i ceny pohonu. Materiál řemenů Quad-Power® 4 odolává teplotám od -50 do + 130°C.


Hi-Power®

Hi-Power®

Hi-Power® je dodáván v délkách od 470 do 16845 mm v profilech Z, A, B, C a D. Standardní nízký profil s obaleným obvodem tkaninou. Pro nižší výkony se zaručenou dobou života.


Super HC® MN

Super HC® MN

Řemeny se zvýšeným profilem. Přenesou vyšší výkon než Hi-Power. Pro převod stačí méně řemenů. Jsou méně ohebné a vyžadují větší řemenice.


Quad-Power II

Quad-Power II

Rozšířená normalizovaná ISO řada délek řemenů až do 4500 mm pro zvýšené profily XPZ, XPA, XPB a XPC. Řemeny se zvýšeným profilem. Přenesou vyšší výkon než Hi-Powe i než SuperHC MN. Pro převod stačí méně řemenů.


PowerBand® konstrukce QuadPower II

PowerBand®

Podélně spojené pryžové řemeny zajišťují stabilitu při přetížení a omezují kmitání. PowerBand® je dodáván v oplášťované verzi v profilech B, C, D, SPB, SPC, 9J, 15J, 8V/25J a s broušenými boky v profilech 3VX, 5VX, XPZ, XPA, XPB v délkách od 635 mm do 11200 mm, resp. 15240 mm.


Micro-V®

Micro-V®

Průmyslové Micro-V® řemeny nepoužívají pro velké rychlosti a v omezeném prostoru. Vyrábějí se v profilech PJ, PL a PM. Řemenice pro tyto řemenové pohony odpovídají normám DIN 7867 nebo ISO 9982.


Multi-Speed

Multi-Speed

Řemen pro variátory Multi-Speed je dodáván v rozměrech odpovídajících ISO R 1604 (W16-W63) a v rozměrech speciální řady GATES.


VulcoPower™

VulcoPower™

Standardní nízký profil s povrchem obaleným tkaninou. Levnější řemeny odvozené z HI-POWER zjednodušením konstrukce.VulcoPowerTM je dodáván v délkách od 435 do 7165 mm v profilech Z, A, B, a C.


VulcoPlus™

VulcoPlus™

Zvýšený profil s povrchem obaleným tkaninou. Levnější řemeny odvozené ze SuperHC® zjednodušením konstrukce. VulcoPlusrTM je dodáván v délkách od 562 do 11200 mm v profilech SPZ, SPA, SPB, a SPC.


PoweRated®

PoweRated®

Pohony malé zemědělské techniky s aplikací řemenu jako kluzné spojky, na řemenicích s malými průměry a s vnějšími napínacími kladkami. Řemeny PoweRated® se vyrábějí v profilech 3L, 4L a 5L.


Predator®

Predator®

Řemeny s kevlarovou tažnou vrstvou a dvojitým pláštěm.


Soubory ke stažení


(01.09.10)

tt_2010-18-bublina.pdf (323kB)

Bublina (gates) Velké řemenové pohony
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Gates


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(04.09.09)

tt_2009-18-bublina.pdf (254kB)

Bublina (gates) Řemen Quad-Power III, MSV2009
Vydavatel: Technický týdeník

DALŠÍ SOUBORY

Související novinky

Řemen Quad-Power® 4 (06.02.17)

Řemen Quad-Power® 4

Plně bezúdržbový klínový řemen Quad-Power® 4 eliminuje odstávky za účelem nového napnutí. Umožňuje kompaktní konstrukci pohonu s úsporou hmotnosti i ceny pohonu. Materiál řemenů Quad-Power® 4 odolává teplotám od -50 do + 130°C.… více


Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… více


Nový software Gates Design Flex® Pro™ (08.01.08)

Nový Design Flex® Pro™

Výrobce GATES vydal novou verzi Design Flex softwaru pro návrh řemenových pohonů. Nová verze programu je přístupná také ve variantě webové aplikace Design Flex® Pro™ WEB, kterou není třeba instalovat na PC jako standardní verzi Design…… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz