Úvodní stránka Výrobci Gates Synchronizační řemeny polyuretan Doplňky - Vodicí žebra

Doplňky - Vodicí žebra

Řemeny z termoplastického polyuretanu se mohou doplnit polyuretanovými žebry vhodnými pro stranové vedení řemenů.

Žebra nelze použít u spojených řemenů Synchropower, řemeny typu Flex a u nespojených řemenů.

Žebra se buď přivařují, nebo vyrobí ve formě současně s řemenem. Žebra jsou podélně přerušovaná drážkami, aby příliš netrpěla ohebnost řemenu. Použijí se v případech, kdy nelze použít bočnice nebo kdy je potřeba přesné boční vedení řemenu.

Standardní žebra lze vyrobit ve formě současně s řemeny T5, AT5, T10, AT10, H. Integrovaná žebra mají lepší soudržnost s řemenem než žebra přivařená..

Řemen se může vést žebrem jak na řemenici, tak i v přímé kluzné drážce.Tvary litých žeber

Řemeny Synchro-Power a řemeny Flex je možné vyrobit již s odlitým vodicím klínem. Vodicí klíny jsou s označením K6 s šířkou 6 mm, K13 s šířkou 13 mmP a A s šířkou 0,5". Pro každý profil zubu je dostupný jeden tvar vodicího klínu. Pro řemeny T5, AT5, ATL5 je vodicí klín K6, pro řemeny T10 a AT10 je vodicí klín K13, pro řemeny H je vodicí klín A.
Tvary přivařovaných žeber a tvary vodících drážek

Na nespojené řemeny je možno navařit různé typy vodících klínů. Pro metrické řemeny je možno volit klín K6 široký 6mm nebo K13 široký 13mm. Pro palcové řemeny je možno volit mezi klínem A širokým 0,5" nebo klínem O širokým 0,382".
Soubory ke stažení


(01.09.10)

tt_2010-18-bublina.pdf (323kB)

Bublina (gates) Velké řemenové pohony
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Gates


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(04.09.09)

tt_2009-17.pdf (466kB)

Špičkové technologie do automatizace a robotizace.
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA

Související novinky

Řemen Quad-Power® 4 (06.02.17)

Řemen Quad-Power® 4

Plně bezúdržbový klínový řemen Quad-Power® 4 eliminuje odstávky za účelem nového napnutí. Umožňuje kompaktní konstrukci pohonu s úsporou hmotnosti i ceny pohonu. Materiál řemenů Quad-Power® 4 odolává teplotám od -50 do + 130°C.… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz