Úvodní stránka Sortiment Měření drsnosti povrchu

Měření drsnosti povrchu

Drsnoměry měří drsnost povrchu na nastavené délce povrchu tak, že se motoricky posouvá měřicí hrot a snímá se jeho příčné pohyby. Měření se má co nejvíce přiblížit standardní defonici drsnosti podle požadované normy. Proto lze na drsnoměru přepnout rozteč systematických nerovností, které drsnoměr odfiltruje a přepnout způsob vyhodnocení průběhu příčných pohybů snímacího hrotu.

Dílenské drsnoměry mají kapesní rozměry a jsou snadno přenosné. Měří se jimi zpravidla bez stativu tak, že se ručně přitisknou k měřené ploše. Snímací hrot má větší vrcholový úhel a větší poloměr zaoblení.

Laboratorní drsnoměry umožňují měření špatně přístupných ploch. Proto se dodávají s řadou vyměnitelných snímacích ramének. Důraz se klade na citlivost snímání drobných nerovností a linearitu snímání příčných pohybů. Snímací hrot má proto menší vrcholový úhel a malý poloměr zaoblení a je i choulostivější. Obvykle se měří ze stativu. Příčné pohyby snímacího hrotu se snímají Hallovými sondami s vysokou linearitou. Drsnoměr je připojitelný na počítač pro evidenci výsledků a tisk protokolů.

Přehled výrobců

DIAVITE AG

DIAVITE AG

Drsnoměry s rozměry a ovladatelností pro dílnu, jejichž hlavní technické parametry jsou srovnatelné s laboratorními přístroji. S příslušenstvím splní požadavky pro použití v laboratoři.


Soubory ke stažení


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(19.03.10)

tt_2010-07-bublina.pdf (237kB)

Bezdotykové měření drsnosti povrchu
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: DIAVITE AG


(18.03.10)

tat_2010-03.pdf (423kB)

Kontaktní a bezkontaktní měření drsnost povrchu. Vyhodnocení. Diavite DH-7, Diavite Optik.
Vydavatel: Technika a trh
Výrobci: DIAVITE AG

DALŠÍ SOUBORY


Související novinky

Nový přehledový katalog UZIMEX (10.09.15)

Nový přehledový katalog

Nový přehledový katalog UZIMEX… více


Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… více


Otočný stůl CUBE 100 (11.03.11)

Otočný stůl CUBE 100

Nejmenší vačkový krokovací otočný stůl CUBE 100 rozšiřuje sortiment krokovacích zařízení výrobce SOPAP. Malý otočný stůl má kompaktní rozměry, 90 W pohon se synchronizačním řemenem je obsažen v samotném stole. … víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz