Úvodní stránka Výrobci Sopap

Sopap

Francouzský výrobce se specializuje na vačkové systémy pro vytváření přerušovaných pohybů. Systémy se uplatňují při manipulaci výrobky v sériové a hromadné výrobě v různých odvětvích včetně automobilového průmyslu. Vačkové systémy jsou poháněny asynchronními motory nebo brzdovými asynchronními motory. Průběhy vytvářených pohybů jsou vtěleny do tvarů vaček. Vačky zaručují vysokou spolehlivost, rychlé provedení pohybu, vysokou reprodukovatelnost a přesnost poloh.

Sopap dodává jednak standardní vačkové systémy uspořádané podle charakteru vytvářeného pohybu do řad, jednak jednoúčelové systémy vytvořené pro optimální splnění zákaznických zadání.

Většině aplikací vyhoví standardní systém. Zvolíme řadu, která poskytuje požadovaný tvar manipulačního pohybu. Velikost standardního vačkového systému ve zvolené řadě se určí podle únosnosti výstupní hřídele, talíře, saní nebo ramena. Rychlost provedení manipulačního pohybu pro zadaný moment setrvačnosti a hmotnost zatížení určí výpočtem dodavatel. Větší systém disponuje většími silami a manipulace se zadanou hmotou je rychlejší. Doba provedení kroku může být od desetin sekundy po desítky sekund.

Sopap poskytuje na vačkové systémy tříletou záruku.

Jak vybrat vačkový systém   více

Pohon vačky asynchronním motorem   více

Nepřerušované nebo přerušované otáčení motoru   více

Reverzace otáčení motoru   více

Několik mechanicky nezávislých pohybů   více

Brzdové asynchronní motory   více

Otáčivé systémy   více

Přímočaré systémy   více

Šneková nebo kuželová převodovka   více

Přehled kategorií

Jednoosé s otočným pohybem

Jednoosé s otočným pohybem

Rovnoměrné otáčení vstupního hřídele vačkového systému se vačkou převádí na přerušovaný otáčivý pohyb výstupního hřídele. Vačkové systémy pro nižší zatížení a hmoty s velkým počtem stanic a systémy pro vysoké zatížení s nižším počtem stanic.


Jednoosé s přímočarým pohybem

Jednoosé s přímočarým pohybem

Průběh pohybu saní ve vodorovném vedení s výškou do 4 m je odvozen od válcové vačky. Tvar drážky ve vačce je navržen pro pohyb s optimálním průběhem rychlosti.


Víceosé s mechanickou vazbou

Víceosé s mechanickou vazbou

Rovnoměrné otáčení vstupního hřídele vačkového systému působí přerušované pohyby zpravidla ve dvou osách. Otáčení vaček pro jednotlivé osy je mechanicky spřaženo. Optimální průběhy pohybů jsou zajištěny mechanicky.


Víceosé s elektrickou vazbou

Víceosé s elektrickou vazbou

Složitý manipulační pohyb se vytváří postupným spouštěním jednoosých vačkových systémů podle signálů referenčních spínačů.


Soubory ke stažení


(15.03.11)

tt_2011-06-bublina.pdf (388kB)

Bublina (SOPAP) Otočný krokovací stůl CUBE 100
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Sopap , Expert


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(14.09.09)

tat_2009-09.pdf (1.55MB)

Aplikace vačkových mechanismů SOPAP
Vydavatel: Technika a trh
Výrobci: Sopap , Expert

DALŠÍ SOUBORY

Související novinky

Otočný stůl TSa 100 (13.09.14)

Otočný stůl TS 100

Nový otočný stůl TSa 100 s výstupním talířem ve výšce pouhých 105 mm od základny konstrukčně a principiálně vychází z kompaktního stolu CUBE 100. Stejně jako CUBE 100 i TSa 100 nabízí statické axiální zatížení výstupního talíře 3000…… více


Stůl TXE (12.09.14)

Otočné stoly TXE a TXI

Nové otočné stoly SOPAP TXE a TXI nabízejí jednoduché řešení pro aplikace, kde není kladen důraz na vysokou přesnost polohování. Prstencový tvar umožňuje umístit více statických prvků do středu.…… více


Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz