Úvodní stránka Sortiment Řemenové převody

Řemenové převody

Spojení dvou hřídelů klínovým nebo synchronizačním řemenem místo spojkou umožňuje umístit hnací a hnaný stroj pod sebe v požadované vzdáleností a zmenšit rozměry zařízení. S tímto cílem se používají i ozubená kola, která jsou ale nevhodná u větších osových vzdáleností. Převody klínovými řemeny jsou levné, ale mají prokluz a musí se pravidelně dopínat. Synchronizační řemeny oproti ozubeným kolům nevyžadují mazivo, neprojevuje se u nich vůle v ozubení. Nezpůsobují kmitání vlivem vůle v zubech a jsou tišší. Synchronizační řemen zavádí do převodu tlumení, které zvyšuje stabilitu v řízení servosmyčkou.
Pro pohon komponent s přímočarým pohybem se vyrábějí nespojené synchronizační řemeny, označované LL.

Přehled výrobců

Gates

Gates

Řemenové převody klínovými řemeny. Řemenové převody převážně pryžovými synchronizačními řemeny s řemeny. Pásy bez ozubení pro výrahy.


Soubory ke stažení


(01.09.10)

tt_2010-18-bublina.pdf (323kB)

Bublina (gates) Velké řemenové pohony
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Gates


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(04.09.09)

tt_2009-18-bublina.pdf (254kB)

Bublina (gates) Řemen Quad-Power III, MSV2009
Vydavatel: Technický týdeník

DALŠÍ SOUBORY


Související novinky

Řemen Quad-Power® 4 (06.02.17)

Řemen Quad-Power® 4

Plně bezúdržbový klínový řemen Quad-Power® 4 eliminuje odstávky za účelem nového napnutí. Umožňuje kompaktní konstrukci pohonu s úsporou hmotnosti i ceny pohonu. Materiál řemenů Quad-Power® 4 odolává teplotám od -50 do + 130°C.… více


Nový přehledový katalog UZIMEX (10.09.15)

Nový přehledový katalog

Nový přehledový katalog UZIMEX… více


Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz