Úvodní stránka Sortiment Spojky

Spojky

Původní smysl pružných spojení dvou hřídelí s chybou souososti je odstranit statickou neurčitost, zamezit příčení a nadměrné zatížení ložisek. Spojovací prvek přitom nesmí mít torzní vůli. Požaduje se, aby spojka pracovala bez třecích pohybů, které jsou zdrojem opotřebení a vzniku vůlí.
Druhá funkce pružných spojek je tlumení kmitů v pohonech při vysokých dynamických parametrech řídicích soustav.
Pojistné spojky vypnou spojení dvou hřídelů, jakmile přenášený moment překročí nastavenou velikost. Rozepnutý stav lze indikovat spínačem.
Typy pružných spojek
Pružné spojky s nerezovými vlnovci nebo svazky membrán mají velkou torzní tuhost. Tlumení kmitů je nepatrné.
Pružné spojky s polyuretanovou hvězdicí nebo křížem absorbují i vibrační energii. Ramena hvězdy jsou zasunuta s přesahem mezi ramena objímek spojky.
Pružné spojky EUROGRIP s vyztuženými pryžovými manžetami jsou torzně poddajné a mají vysoké tlumení vibrací.

Přehled výrobců

Gates

Gates

Spojky s pružnou pryžovou manžetou mají malou torzní tuhost, vysoké tlumení kmitů a připouštějí velkou nesouosost.


StS Coupling

StS Coupling

Spojky lamelové, s vlnovcem, s polyuretanovou hvězdou. Mají vysokou až střední torzní tuhost. Spojky magnetické a pojistné.


Soubory ke stažení


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(04.09.09)

tt_2009-17.pdf (466kB)

Špičkové technologie do automatizace a robotizace.
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(05.12.07)

te_2007-12.pdf (290kB)

Komponenty pro automatizaci. Od roku 1985 dodává Uzimex moderní komponenty strojů na Slovensko i do Čech. Motory do 400 W. Vačkové manipulátory. Řemenové převody. Další výrobky.
Vydavatel: Technika SR
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA

DALŠÍ SOUBORY


Související novinky

Nový přehledový katalog UZIMEX (10.09.15)

Nový přehledový katalog

Nový přehledový katalog UZIMEX… více


Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… více


Otočný stůl CUBE 100 (11.03.11)

Otočný stůl CUBE 100

Nejmenší vačkový krokovací otočný stůl CUBE 100 rozšiřuje sortiment krokovacích zařízení výrobce SOPAP. Malý otočný stůl má kompaktní rozměry, 90 W pohon se synchronizačním řemenem je obsažen v samotném stole. … víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz