Úvodní stránka Výrobci Gates Synchronizační řemeny polyuretan Poly Chain® GT2

Poly Chain® GT2

Řemen je vyvinut pro extrémně kompaktní pohony v oblasti velkých tahů a nízkých rychlostí. V této oblasti úspěšně vytlačuje článkové řetězy, oproti nimž má pětkrát delší životnost, čistý provoz bez údržby a mazání, tichý chod a vyšší účinnost.

Poly Chain GT2 výborně odolává chemikáliím, opotřebení otěrem a teplotám -54 až 85°C.

V porovnání s řemenem PowerGrip GT je Poly Chain GT2 výkonnější, zejména při malých rychlostech a je odolnější v agresivním prostředí. Má vyšší podélnou tuhost v tahu, důležitou pro přesnost synchronizace při rázech.

Vnější napínací kladky se nedoporučují, protože zkracují život řemenu.

Vysoká výkonnost Poly Chainu GT2 umožňuje omezit hluk, vznikající vytlačováním vzduchu z drážek řemenic při vysokých rychlostech. Postačuje poměrně malá šířka řemenu pro daný výkon a ta se rozdělí na paralelní větve široké po 12 mm.

Výhody řemenu Poly Chain® GT2   víceKonstrukce Poly Chain® GT2

- Robustní, kompaktní, vhodná pro přenos vysokých kroutících momentů
- Patentované ozubení GATES
- Elastomerní polyurethanová směs, která tvoří hřbetní část a zuby, má výbornou přilnavost ke kordu a vláknům, nízkou měrnou hmotnost, je odolná vůči chemikáliím, olejům a nečistotám, je odolná proti otěru a proto má vyjímečnou trvanlivost, a provoz je možný při teplotách od -54°C do +85°C.
- Aramidová tažná vlákna zajišťují řemenu vyjímečnou výkonost. Jsou vysoce houževnatá a mají vyšší E-modul jak ocelový kord při minimálním protažení. Mez únavy při střídavém napětí v ohybu je vyjímečná a díky vysoké rázové vrubové pevnosti vzdoruje rázovému zatížení a vibracím. Chemicky je aramidové vlákno inertní, odolné vůči olejům, chemikáliím a nečistotám.
- Povrchová plocha je speciální tkanina z vlákna s úpravou, která snižuje tření na řemenicích a tím redukuje hluk a omezuje zvyšování provozní teploty. Tyto vlastnosti vylučují nutnost mazání, zaručují otěruvzdornost a minimální údržbu.
- Upozornění: pro správné aplikace řemenu Poly Chain® GT2 doporučujeme práci s konstrukční příručkou (E6/20067), programem DesignFlex2000 popř. konzultaci s našimi pracovníky.
Základní rozměry a označení řemenu Poly Chain® GT2

- Označení na hřbetu řemenu informuje o rozteči zubů, délce a šířce.
- Řemenice se označují roztečí, počtem zubů a šířkou (př. 14M-168S-37).
- Délky řemenu jsou pro rozteč 8M od 248 do 4480 mm a pro rozteč 14M od 994 do 4410 mm.
- Základní rozměry zubu řemenu pro rozteče 8M a 14M jsou v následující tabulce.Profil rozteč [mm] T [mm] B [mm] délka [mm] šířka [mm]
8M 8 3,4 5,9 640 - 4480 12 / 21 / 36 / 62
14M 14 6,0 10,2 994 - 4410 20 / 37 / 68 / 90 / 125

Řemenice

UZIMEX PRAHA, spol. s r.o., má licenci a know-how na výrobu řemenic s ozubením pro Poly Chain GT2, udělenou výrobcem Gates. Vyrábí řemenice s nestandardním počtem zubů a zvláštního tvaru.
Aplikace Poly Chain® GT2

- Časté aplikace v textilních strojích, ve výrobních strojích a linkách místo článkových řetězů a ozubených soukolí.
- Stavební, chemický, dřevařský a papírenský průmysl
- Další moderní aplikace je v zemědělských strojích, a to ve standardních konstrukcích ořezávačů natě, žacích strojů a kypřičů půdy.
- Poly Chain GT2 o speciálních délkách pro spojení válečků ve standardních válečkových tratích je samostatný výrobek firmy GATES. Jsou nabízeny kompletní moduly pohonu s pevnými osovými vzdálenostmi hnaných válečků.
-Rychloběžné převody s nedostatkem místa. Hluk převodu je snížen použitím několika úzkých paralelních větví.
Soubory ke stažení


(01.09.10)

tt_2010-18-bublina.pdf (323kB)

Bublina (gates) Velké řemenové pohony
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Gates


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(04.09.09)

tt_2009-17.pdf (466kB)

Špičkové technologie do automatizace a robotizace.
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA

Související novinky

Řemen Quad-Power® 4 (06.02.17)

Řemen Quad-Power® 4

Plně bezúdržbový klínový řemen Quad-Power® 4 eliminuje odstávky za účelem nového napnutí. Umožňuje kompaktní konstrukci pohonu s úsporou hmotnosti i ceny pohonu. Materiál řemenů Quad-Power® 4 odolává teplotám od -50 do + 130°C.… více


Nový software Gates Design Flex® Pro™ (08.01.08)

Nový Design Flex® Pro™

Výrobce GATES vydal novou verzi Design Flex softwaru pro návrh řemenových pohonů. Nová verze programu je přístupná také ve variantě webové aplikace Design Flex® Pro™ WEB, kterou není třeba instalovat na PC jako standardní verzi Design…… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz