Úvodní stránka Výrobci DIAVITE AG Drsnoměry pro dílnu i laboratoř

Drsnoměry pro dílnu i laboratoř

Raménko s hrotem drsnoměru je upevněno v posuvné jednotce, která jím pohybuje po měřeném povrchu. Hrot sleduje nerovnosti povrchu a snímač vyhodnotí pohyby hrotu vzhledem k referenční ploše.

Základní přístroj pro měření z ruky je vybaven posunovou jednotkou typu VH, která neobsahuje referenční plochu. Plocha se definuje polohou klouzátka, které je součástí snímacího raménka a spolu s hrotem se pohybuje po povrchu.
Snímací raménka pro obtížně přístupné plochy nemají klouzátka. Použije se drsnoměr s posuvnou jednotkou typu VHF. Referenční plocha je uvnitř posuvné jednotky. V jednotce VHF se mohou použít i raménka s klouzátky.

Kvalita povrchu strojních dílů   více

Řady

Přístroj DH-7

Přístroje řady DH-7

Inovovaný přístroj DH-7, má více funkcí a možností než starší typ přístroje DH-6. Především jde o měření profilu povrchu. K přístroji je také k dispozici vyhodnocovací software DIASOFT, komunikace USB.


Soubory ke stažení


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(19.03.10)

tt_2010-07-bublina.pdf (237kB)

Bezdotykové měření drsnosti povrchu
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: DIAVITE AG


(18.03.10)

tat_2010-03.pdf (423kB)

Kontaktní a bezkontaktní měření drsnost povrchu. Vyhodnocení. Diavite DH-7, Diavite Optik.
Vydavatel: Technika a trh
Výrobci: DIAVITE AG

DALŠÍ SOUBORY

Související novinky

Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… více


Přesný drsnoměr DH7 (02.05.06)

Přesný drsnoměr DH7

Švýcarský výrobce Asmeto první použil v roce 1995 magnetickou Hallovu sondu s vysoce lineárním analogovým signálem na převodník drsnoměru. Přesný snímací princip tvoří základ stavebnice přístroje pro měření drsnosti povrchu v…… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz