Úvodní stránka Výrobci Sopap Jednoosé s otočným pohybem

Jednoosé s otočným pohybem

Jednoosé vačkové systémy s otočným charakterem výstupního pohybu umožňují:

- krokování v jednom směru
- střídavé krokování tam a zpět
- vratný pohyb během jednoho kroku

Vysokou únosnost výstupního talíře nebo hřídele mají stoly TS, MI 160 a krokovací převodovky TG s obvodovými ložisky.

Velký počet stanic po obvodu umožňují stoly MI, a převodovky T, TG, S, které používají globoidní vačku a poměrně malé kladky radiálně rozmístěné po obvodu hvězdy na výstupní hřídeli.

Krokovací převodovky P, PA, PE se použijí tam, kde jsou zapotřebí rovnoběžné vstupní a výstupní hřídele Převodovky umožňují provést malý počet stanic.

Velké urychlovací síly vyvíjejí stoly TS s válcovou vačkou a robustními kladkami rozmístěnými radiálně po obvodu výstupního talíře.

S velikostí kladek je spojena jejich únosnost a velikost urychlujících sil.

Asynchronní motory bez brzdy se pro pohon použije tam, kde je potřeba pouze krátká doba klidu ve stanici. Doba klidu odpovídá proběhnutí úhlu klidu vačky.
Brzdové motory umožňují zastavit vačkový systém na libovolnou dobu a vyčkat s dalším krokem na skončení technologické operace.

Častá aplikace stolu nebo převodovky je pro krokování otočného vodorovného nosníku ve stojanu Sopap.

Řady

Stoly MI

Stoly MI

Talíře stolů unesou lehké až střední zatížení a mají střední až velký průměr. Použitá globoidní vačka se záběrem do malých radiálních kladek umožňuje použít velký počet stanic od 2 do 48, ale vyvozuje menší urychlovací momenty.


Stoly CUBE 100 a TS 100

Stoly CUBE 100, TS 100

Nejmenší stoly s válcovou vačkou CUBE 100 a TSa 100 nabízejí v kompaktních zástavbových rozměrech velkou kapacitu a přesné polohování.


Stoly TS

Stoly TS

Talíře stolů mají vysokou nosnost a zabírají celou horní plochu skříně. Použitá válcová vačka se záběrem do mohutných axiálních kladek vyvozuje nejvyšší urychlovací momenty, ale omezuje počet stanic od 2 do 10 až do 16.


Stůl TXE

Stoly TXE, TXI

Otočné stoly TXE a TXI nabízejí jednoduché řešení pro aplikace, kde není kladen důraz na vysokou přesnost polohování.


Otočný nosník

Otočný nosník

Nosník se dvěma nebo více upínacími plochami je uložen otočně ve dvou sloupech. Stůl řady TR jím pootáčí kolem vodorovné osy. Výrobky na upínacích plochách o délce 1 až 10m se přestavují k technologickým pracovištím.


Převodovky T, TG

Převodovky T, TG

Výstupní hřídel převodovek T má tvar příruby s poměrně velkým průměrem. Má nosnost nižší než stoly. Použitá globoidní vačka se záběrem do malých radiálních kladek umožňuje použít velký počet stanic 2 - 48.


Převodovky S

Převodovky S

Velmi malé rozměry převodovek jsou odvozeny od úsporného uspořádání ložisek a kladek. Výška nejmenší převodovky je 112 mm. Výstupní hřídel má malou přírubu. Používá se pro krokování dopravníků. Krokuje až se 48 stanicemi nebo koná vratný manipulační pohyb 15 až 180°.


Převodovky P, PA

Převodovky P, PA

Uplatní se, je-li potřeba uspořádání s rovnoběžnými hřídeli. Počet stanic po obvodu je do 8. Kyvná varianta do 45° s ramenem zajistí synchronizované manipulační pohyby podél výrobní linky. Vstupní hřídele lze synchronizovat propojením s průchozím hnacím hřídelem.


Převodovky PE

Převodovky PE

Uplatní se, je-li potřeba uspořádání s rovnoběžnými hřídeli, zatížení je nízké a rozhodující je cena.. Počet stanic po obvodu je do 8, úhel kyvné varianty do 45°. Délka nejmenší převodovky je 120 mm.


Soubory ke stažení


(15.03.11)

tt_2011-06-bublina.pdf (388kB)

Bublina (SOPAP) Otočný krokovací stůl CUBE 100
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Sopap , Expert


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(14.09.09)

tat_2009-09.pdf (1.55MB)

Aplikace vačkových mechanismů SOPAP
Vydavatel: Technika a trh
Výrobci: Sopap , Expert

DALŠÍ SOUBORY

Související novinky

Otočný stůl TSa 100 (13.09.14)

Otočný stůl TS 100

Nový otočný stůl TSa 100 s výstupním talířem ve výšce pouhých 105 mm od základny konstrukčně a principiálně vychází z kompaktního stolu CUBE 100. Stejně jako CUBE 100 i TSa 100 nabízí statické axiální zatížení výstupního talíře 3000…… více


Stůl TXE (12.09.14)

Otočné stoly TXE a TXI

Nové otočné stoly SOPAP TXE a TXI nabízejí jednoduché řešení pro aplikace, kde není kladen důraz na vysokou přesnost polohování. Prstencový tvar umožňuje umístit více statických prvků do středu.…… více


Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz