Úvodní stránka Sortiment Vačkové mechanismy Sopap Víceosé s mechanickou vazbou

Víceosé s mechanickou vazbou

Jeden motor pohání dvě vačky na společném hřídeli nebo dlouhou válcovou vačku se dvěma drážkami. Průběhy obou manipulačních pohybů jsou mechanicky spřaženy.

Rameno připevněné na manipulátoru standardní řady M se zvedá a natáčí. Manipulátory MV a MVH mají zvětšený svislý zdvih.

Manipulátory CTS se uplatní převážně jako výměníky nástrojů.

Saně manipulátoru ML, MLL s vodorovným pohybem nesou desku se svislým zdvihem. Používá se dlouhá válcová vačka se dvěma samostatnými drážkami.

Vystupující ruka manipulátorů GY vykonává pohyb v pravoúhlých souřadnicích ve svislé rovině. Pohyb vychází z kombinace dvou otáčivých pohybů. Použity jsou globoidní vačky.

Řady

Manipulátory M, MV, MVH

Manipulátory M, MV, MVH

Asynchronní motor vytváří na výstupu mechanicky svázané pohyby, otočný a přímočarý. Rameno manipulátoru M se sníží, uchopí výrobek, pootočí se s ním a položí jej na nové místo. Manipulátory MV, MVH zvětšují přímočarý zdvih pákovým


Manipulátor CTS

Manipulátor CTS

Mechanicky svázané otočné krokování a přímočarý vratný pohyb jsou upraveny pro použití jako výměníky nástrojů.


Manipulátory ML, MLL

Manipulátory ML, MLL

Dva mechanicky svázané přímočaré vratné pohyby umožňují uchopit výrobek, přímočaře ho přenést a položit na nové místo. Manipulátory MLL mají větší rozsah pohybu.


Manipulátory GY

Manipulátory GY

Dva mechanicky svázané otočné vratné pohyby se pákami převádí na pohyb jednoho ramena po požadované dráze ve svislé rovině.


Soubory ke stažení


(15.03.11)

tt_2011-06-bublina.pdf (388kB)

Bublina (SOPAP) Otočný krokovací stůl CUBE 100
Vydavatel: Technický týdeník
Výrobci: Sopap , Expert


(06.05.10)

au_2010-05_rozhovor.pdf (466kB)

Příběh firmy UZIMEX PRAHA, spol. s r.o. Čtvrtý díl seriálu Vyprávějte příběh své firmy je věnován firmě UZIMEX PRAHA, spol. s r. o., která je čtenářům Automy známa hlavně jako dodavatel motorků Maxon, jež se osvědčily mimo jiné ve vesmírných misích na Mars. Vyprávění jednatele firmy Romana Kříčka doplňoval svými postřehy jeho syn Roman Kříček mladší, zodpovědný za logistiku a finanční řízení firmy.
Vydavatel: Automa
Výrobci: Sopap , Gates , StS Coupling , Nippon bearing , Agilent technologies , Raytec system ag , DIAVITE AG , UZIMEX PRAHA


(14.09.09)

tat_2009-09.pdf (1.55MB)

Aplikace vačkových mechanismů SOPAP
Vydavatel: Technika a trh
Výrobci: Sopap , Expert

DALŠÍ SOUBORY

Související novinky

Otočný stůl TSa 100 (13.09.14)

Otočný stůl TS 100

Nový otočný stůl TSa 100 s výstupním talířem ve výšce pouhých 105 mm od základny konstrukčně a principiálně vychází z kompaktního stolu CUBE 100. Stejně jako CUBE 100 i TSa 100 nabízí statické axiální zatížení výstupního talíře 3000…… více


Stůl TXE (12.09.14)

Otočné stoly TXE a TXI

Nové otočné stoly SOPAP TXE a TXI nabízejí jednoduché řešení pro aplikace, kde není kladen důraz na vysokou přesnost polohování. Prstencový tvar umožňuje umístit více statických prvků do středu.…… více


Nabídka zaměstnání (01.09.14)

Nabídka zaměstnání

Hledáme vhodného adepta pro obchodně - technickou činnost

Hlavní náplní práce je technická činnost, zahrnující výpočty, návrhy, vytypování el. pohonů, řemenových převodů, vačkových mechanismů a dalších produktů od zahraničních…… víceTisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz