Úvodní stránka Novinky Řemen Predator®

Řemen Predator®

(24.10.2007) Řemeny Predator se dostávají na evropský trh, aby pomohly zlepšit spolehlivost a prodloužit dobu života převodů nejtěžších strojů. Řemeny Predator se odlišují od obvyklých klínových řemenů kevlarovou tažnou vrstvou a dvojitým pláštěm. Řemen GATES Predator se nainstaluje na původní řemenice ve vysoce namáhaných převodech, kde běžely běžné typy řemenů a PowerBandů. Zkušenosti z Ameriky ukazují, že Predator prodlužuje dobu provozu mezi servisními zásahy a zvyšuje absorpci rázového přetížení.

Oblastmi nasazení Predatoru jsou převody strojů v lomech, dolech, drtičky, stroje na zpracování dřeviny, stroje v celulózkách, drtičky na lisování karoserií starých aut a úpravu kovového odpadu. Převody takových strojů přenášejí nerovnoměrný moment s krátkodobým přetěžováním.

V popsaných strojích se dosud používají sady paralelních jednotlivých pryžových řemenů se zvýšeným profilem, obalovaných tkaninou. Jsou to řemeny SPB nebo SPC, které při přetížení proklouznou a utlumí ráz. Odolnost řemenů proti častému proklouznutí záleží na vlastnostech tkaniny, kterou je řemen obalen. Vedle obalovaných řemenů se vyrábějí i řemeny s holými broušenými boky, které ale při silném rázovém zatížení mají krátkou dobu života. Tažná vrstva běžných klínových řemenů se vyrábí z polyesterových lanek. Lanka se po uvedení sady paralelních řemenů do provozu trvale protahují a délky jednotlivých řemenů se sjednotí. Protahování pokračuje se sníženou intenzitou i v dalším provozu, a proto se řemeny musí pravidelně napínat. Odlehčená větev jednotlivého řemenu se může během rázového přetížení tažné větve uvolnit a přetočit se v klínové drážce. Řemen se tak zničí. Přetočení se zamezí použitím podélně spojených řemenů, PowerBandů.

Řemeny Predator mají místo polyesteru kevlarovou tažnou vrstvu a jsou obaleny dvojitým pláštěm. Kevlarová lanka tažné vrstvy mají vyšší pevnost a během provozu se velmi málo vytahují. Povrch dvojitého textilního pláště není prosycen pryží. Řemen při rázovém přetížení proklouzne bez poškození. Pryž u paty řemenu má zvýšenou mez únavy při ohybech.

Jednotlivé řemeny Predator se vyrábějí s profily A, B, C, SPB, SPC, PowerBandy SPB, SPC, 9J, 15J, 8V. Zatím co běžný řemen XPC přenese 135 % výkonu řemenu SPC, řemen Predator přenese 210 %.

Elektrostatická vodivost řemenů Predator podle ISO 1813 umožňuje použití v prostředí s nebezpečím výbuchu.


Novinka souvisí s produkty:


Tisk   |   Kontakty   |   Mapa stránek   |   webdesign: NETservis s.r.o.

© 2006 UZIMEX PRAHA, spol. s r.o.   |  www.uzimex.cz